01 February 2013

Jamie Hince


The Kills patří jednoznačně mezi moje oblíbené kapely. Mají takový... industriální zvuk, aspoň mně to tak přijde. Electronic Beats také spadají do mých srdečních záležitostí (tohle slovní spojení naopak ne, ale to je vedlejší). Když se tyto dvě věci sejdou, vzniká potřeba to nějak reflektovat. Beru tužku a vytvořím si obrys Jamieho. Zkouším ale nové vodovky /aka konečně jsem se dostala k jiným než k těm klasickým, jejichž sadu používám už od školky/, čímž se plán hroutí. Jeden hromotlucký zásah za druhým. Divná barevnost. Tužkový Jamie je plněn pochybnými barevnými skvrnami. Vzdávám pečlivost a improvizuji, snažíc se zachránit situaci. Výsledek je výše, červená kolem očí je obzvlášť humorná. Ale ve výsledku se mi ta barevná kombinace možná i líbí.

(en)
The Kills
are definitely one of my favourite bands. They have... a kind of industrial sound, or at least me, I find it so. Electronic Beats also belong in my faves. When these two things combine, a need of creating something out of it emerges. I take a pencil, drawing Jamie just in basic lines. But, then I try new watercolor set /finally a different one from the one I've been using since the kindergarten/, which causes that the plan of making something of beautiful fails. One awkward spot follows another. Weird colours. Jamie's being filled with strange stains. I'm giving up being rigorous and I improvise, trying to save the situation. The result is above, the red around his eyes is particularly funny. But at the end, I probably do even like the colour combination.

15 comments :

 1. Srdeční zalezitost je fakt hrozny slovní spojeni :D. Pokud někdy založím kapelu, chci byt jako The Kills, Alison Mosshart je pro me nekonečna inspirace. I s vodovkama je Jamie fajn :)

  ReplyDelete
 2. škoda, že lidi co kreslíš neznám a většinou je vidím poprvé :/:D O kapele jsem neslyšela:)

  ReplyDelete
 3. problémy s vodovkami znám hah dodnes s nimi bojuji

  ReplyDelete
 4. Ale vypadá to dobře.
  Já používám asi ty nejzákladnější a nejobyčejnější vodovky co existujou, je čas na změnu, I guess. -_-

  ReplyDelete
 5. the kills jsou super! a ty barvy se mi moc líbí :)

  ReplyDelete
 6. The Kills are great!
  Lovely painting! I like this color combination!
  Wish you good luck!
  xx


  _______
  CLICK!!! ΩΩΩ

  ReplyDelete
 7. no originál je hezčí:) ale i tak dobrý!

  ReplyDelete
 8. a ještě, co to je za časopis?:) a ten pod nim zase vypadá jako Xavier Dolan

  ReplyDelete
  Replies
  1. To asi proto, ze to JE xavier dolan :D prichystala jsem si ho, asi bude mou dalsi obeti (kreslici, haha).
   Jak pisu, jedna se o electronic beats. Ctvrtletnik, vydavany t-mobilem, distribuovany zdarma hlavne v kavarnach.

   Delete
 9. the kills jsou úžasný:) krásnej portrét!

  ReplyDelete
 10. tie modré akcenty sú v tom super!

  ReplyDelete
 11. děkuju vám!
  a The Kills jsou skvělí! A The Death Weather třeba taky :)

  ReplyDelete
 12. ahoj. zítra jedu na otočku do Prahy a chtěla bych ji konečně poznat tak nějak..zevnitř :D na Václaváku, Petříně, Karlově mostě..jsem byla už hodněkrát. co bys mi doporučila z nějakých fajn míst, galerii, kaváren?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahoj! :) časová tíseň mě nutí limitovat se na jedno místo, ale tak aspoň něco :)
   Kavárna - http://krasnyztraty.cz/

   Galerie - teď http://www.galerierudolfinum.cz/cs/exhibition/motyli-efekt-obraz-jako-ruznosmerna-dekonstrukce-c nebo Jiří Koláč ve Veletržním paláci http://www.ngprague.cz/cz/10/0/4258/sekce/jiri-kolar-beatrice-bizot-korespondaz/

   Místo - skvělý mi přijdou uličky starýho židovskýho města na staroměstský /okolí Anežského kláštera, právě blízko Rudolfina/, jestli jsi jako já na zchátralý domy :)

   Užij si výlet! :)

   Delete

Thank you for the finger movements you invest in writing a comment ! .)

česky/ english/ français