25 December 2012

vánoce.


/ na koledy jsme zase nějak zapomněli.
/ koupili jsme moc banánů - asi tolik, jako je na De Chiricově obrazu The Uncerntainty of poet. Jejich počet jsem se jala eliminovat s takovým nasazením, že si asi teď nějakou dobu tento druh ovoce odpustím. Už z nich nezbývá žádný; stihla jsem je ale zpodobnit. Uvidíte příště.
/ kromě kreslení mám konečně trochu času i na literaturu. Čtu Směšné lásky od Kundery ve francouzštině... směšné.
/ letošní svátky budou nepříliš rodinné - zítra vyrážím do jisté evropské metropole. Abych vám napověděla, o jaké město se jedná, prozradím vám, že tam právě probíhá retrospektiva Dalího. Ale to je jen jeden z mála důvodů návštěvy :)
*EDIT: na druhé a třetí fotce není umrlá prskavka, jak by si někdo mohl myslet, nýbrž (až příliš) vonná tyčinka. Prskavky já do pomerančů, prosím, nepíchám :D

(en)

/ we kind of forgot to sing christmas songs before opening the presents again this year.
/ we bought way too many bananas - about the same number that is on De Chirico's painting The Uncerntainty of poet. I made so much effort to decrease this quantity, that I think I won't eat bananas for a while. There's any left, but I managed to draw it. You'll see next time.
/ this Christmas is not really going to be spent in family - tomorrow I'm leaving for an european metropole. To help you guess what's tha city I'm talking about, I'll reveal you that there's a Dalí retrospective running at the moment. But that's just one of many reasons of my visit there :) 
* for these who would not identify the stick on the second and the third photo, it's a fragrant stick, not a sparkler! :D

19 comments :

 1. Nádherné fotky :)
  Přeju ti krásné a pohodové Vánoce :)

  ReplyDelete
 2. Moc hezká atmosféra poslední fotky, jakoby člověk to teplo z prskavek přímo cítil :)
  A užij si výlet ať je to kamkoliv! Závidím:)

  ReplyDelete
 3. taky bych si někam vyjela.. ;) určitě pak chceme vidět fotky!

  ReplyDelete
 4. To jedeš do Berlína nebo tam je zas Picasso? :D Ať je to kamkoli, užij si to! A trochu to z těch fotek vypadá jako "vyfoť svou oblíbenou prskavku na všech různých místech" :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. no tak to pozor, zde došlo k záměně pojmů - zatímco na poslední fotce jsou skutečné, nefalšované prskavky, na předchozích je vonná tyčinka, zapíchnutá v pomeranči :D

   a jedu do města na P a Perlín to není :D

   Delete
 5. Kundera je skvělej (zvlášť s vonnýma tyčinkama :)), hrozně mě mrzí, že neumím francouzsky, takže můžu číst jen to, co u nás vyšlo, dokud psal v češtině

  ReplyDelete
  Replies
  1. ja jsem od nej prave zatim nic necetla, tohle napsal paradoxne jeste prvni v cestine /smesne lasky/ ;)

   Delete
 6. Ajajaj, já právě přemýšlela, jestli Perlín nebo Baříž, tak věřim, že teď už jsem se nespletla (ono moc velkých evropských metropolí od P snad není :D) a ty si to tam moc užij :) Vonná tyčinka nebo prskavka, šup sem, šup tam :)

  ReplyDelete
 7. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 8. amazing!

  Je suis une chinoise et je viens de Hong Kong! J'apprends le français à l'Université de Hong Kong. Il est très difficile d'apprendre le français.

  christian | my blog : www.christianyuen.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh haaa I though you are typing in Czech! Hhaaa It looks slightly similar to French.

   Delete
 9. Super fotky, hlavně ta s prskavkou je skvělá!

  http://lycheeonset.blogspot.cz

  ReplyDelete
 10. Ahojky, moc ráda bych tě pozvala na můj nový blog, který je zaměřený na fotografování.
  Budu moc ráda, když se ti u mě bude líbit, a pokud ano moc mě potěší, když se staneš mým pravidelným čtenářem!:)

  ReplyDelete
 11. pr-r-rskavky! jo, to by mě celkem zajímalo, jestli nám tu v berlíně něco zbylo nebo jestli všechno odvezli do paříže .. každopádně děkuji za připomenutí, že by bylo vhodné do cestovních plánů zahrnout paříž!

  ReplyDelete
 12. WOW!!
  great photos!


  Angela Donava

  ReplyDelete

Thank you for the finger movements you invest in writing a comment ! .)

česky/ english/ français