11 December 2012

London streets


Ještě takový dodatek k londýnským fotkám. Tím, že tento příspěvek je čtvrtý, který věnuji Londýnu, lámu svůj rekord v počtu článků věnovaných jedné cestě. A to přesto, že londýnský trip patří mezi časově nejkratší cesty, co jsem kdy podnikla. To by mohlo naznačovat, buď že jsem městu propadla, nebo že se stupňuje má fotografická obsese. Přikláním se k oběma variantám. Starší články najdete překvapivě pod štítkem london.
Ráda fotím lidi. Pravidlo zní: čím víc cizí a čím starší, tím lepší. Pánové okusující klobásy na trzích jsou ideálním terčem, stejně jako stánkaři samotní. Třetí fotka od konce mě ale stála trauma - vidíte, jak pán skrz kouř poulí oči? Výstražné znamení, které mi v hledáčku uniklo... Následně mě náležitě poučil, že není exponát. Myslím, že kouř mu propůjčuje dostatečnou ochranu identity.
Také mě baví situace z páté fotky - zatímco pán sedí u stolečku uvnitř, starší paní se dobrovolně vystavuje mrazu na venkovní zahrádce... přesto to skoro vypadá, že sedí vedle sebe :)

(en) One more post with photos from London. As it's the 4th one about this city, I guess I'm just breaking my own record in writing several posts about one journey. Even though the London trip was one of the shortest trips I've ever made. This could mean I got completely addicted to the city, or that my photographic obsession grows bigger. I think both hypothesis may be true. Older London posts are labeled london (suprising? :D)
I like taking photos of people. More unknown and old they are, the better. Men eating sausages on markets are the ideal target, and so are the sellers themselves. However, the 3rd picture from the bottom cost me a frustrating experience - can you see how the man stares wide-eyed from behind the smoke? That was a warning sign that I hadn't noticed through my camera... Later he just shouted to me he wasn't an exhibit. I think that the smoke protects his identity enough.
Another funny thing is the situation from the 5th photo - while the man is sitting inside, the old lady is on the outside garden... yet it looks they're sitting one next to the other :)

14 comments :

 1. velmi krásne fotky! ja takisto rada fotím ludí také paničky čo vysedávajú v kaviarniach a maju na sebe svoj top šatníka su naj :)

  ReplyDelete
 2. No ta pátá je tedy úplně super! .)

  ReplyDelete
 3. Úplně tě s počtem příspěvků o Londýně chápu. Sám teď žiju v Rotherhamu a mám tady fotodepku z toho, jaké je to ošklivé město a už se nemůžu dočkat na ty desítky postů a tisícefotek, které vzniknou, až se v únoru odstěhuju právě do Londýna. :D

  ReplyDelete
 4. všechny jsou úžasné! :) čím je to foceno?

  ReplyDelete
  Replies
  1. jako vždy, Pentaxem *ist ;) děkuju!

   Delete
 5. tá s tou parou, krása! Londýn je dokonalé mesto

  ReplyDelete
 6. klidně 10 takových! miluju! já se tam chystám v únoru, can't wait

  ReplyDelete
 7. takhle jsem na žižkově fotila pána za bílého dne očůrávajícího dopravní značku (byl otočenej zádama, nebylo nic vidět)..a taky jsem si nevšimla, že zatímco já se věnovala hledáčku, on dočůral a s vražedným výrazem a cosi mumlajíc se ke mě blížil.. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. hahahaha, to je hodně vtipná historka :D nezávidím... ještěže tě nepočůral :D

   Delete
 8. hehe cute stories. Those two really look like they’re sitting together! They might as well, looks like a good fit. I really like the feel of your photos, so hazy.

  ReplyDelete
 9. Krásne fotky! :)

  BTW. Už teraz sa ospravedlňujem vlastníčke tohto blogu ale chcem Vás všetkých pozvať na C2C ktoré je na mojom blogu. Je to moje odpočítavanie do Vianoc, takže kto miluje Vianoce ako ja tak prídte na môj blog. C2C bude zložené s častí a ja sa budem každý deň snažiť pridávať nové. Potešila by ma každá vaša návšteva, komentár či každý nový člen :) Tu je môj blog:
  glambang

  ReplyDelete

Thank you for the finger movements you invest in writing a comment ! .)

česky/ english/ français