04 November 2012

The Novelist

 

Kulturní rubriku jakékoli tiskoviny si vždy alespoň zběžně prolistuji. V tu ránu zapomenu i na smutnou skutečnost, že mi nezbývá čas na čtení zajímavých nových titulů, a obvykle se začtu do recenze. Znáte to, je to stejné jako při úklidu: v rámci uspořádávání skříně či psacího stolu považujete náhle za nutné prozkoumat všechny zapomenuté předměty neurčitého původu a určení, staré časopisy, dětské kresby... a v bohulibé činnosti zpřehledňování prostoru ustanete, obklopeni nepořádkem. Nemusím zrovna uklízet, abych měla co odkládat; nebo stačí, abych se potřebovala zabavit při zdlouhavých společenských hrách v rodinném kruhu... a už se pustím do kreslení čehokoli, co mě v novinách zaujme.
Tentokrát to byl severský spisovatel, který na mě působil tak depresivně, že jsem neopomněla na další list papíru nakreslit jeho nohy.

(en) Sometimes, when I need to postpone some obligation or just make the time spent playing parlour games with family, I browse through the nearest newspaper or magazine, and as soon I find a picture worth drawing, I get busy.
This Nordic novelist had something so depressing in himself, that I even had to draw his legs on another piece of paper.

23 comments :

 1. To s uklízením se mi stává pořád (naposled tuhle sobotu), je to fakt hrozný, vždycky ten úklid pak trvá tak desetkrát dýl :D
  Jinak je obdivuhodný, jak se ti povedly nakreslit ty nohy, to je ta část těla, kterou jsem nikdy nedokázala nakreslit tak, aby to vypadalo jako lidský končetiny. :)

  ReplyDelete
 2. nohy sú super a to s tým upratovaním :D vačšinou sa mi to stáva doma, keď sa pustím do krabíc a skriniek s vecami z detstva, ktoré sú usporiadané ale mám potrebu ich znova všetky vybrať a poukladať naspať. potom sa mi stane, že sa začítam do detských knižiek typu Mickeyho Vianoce a Macko Timko a jeho kamaráti hehe

  ReplyDelete
  Replies
  1. haha, přesně s těma knížkama! :D Já jdu tak daleko, že si pročítám třeba i starý písemky, co jsem nějak nezvládla vyhodit :D
   a děkuju :)

   Delete
 3. Chanced upon your blog and enjoy reading it!

  ReplyDelete
 4. skvělý kresby ♥ as always!:)

  ReplyDelete
 5. Ty nohy mě děsně děsí :D jako by měl mít hlavně u tý jeho pravý nohy mezi palcem a ukazováčkem ještě jeden prst, kterej mu usekli! Jinak si z ty autskoly nic nedelej, az budes mit na ty testy vic casu, tak to das s prehledem a jestli te to potesi, ja jdu na konci listopadu na treti pokus na jizdy :D Technickou mas ne? ;)

  ReplyDelete
 6. perfektní kresby. fajn nápad s nohama.
  a super text.
  vždy příspěvek o NĚČEM.
  jen tak dál! fandím!

  ReplyDelete
 7. Beautiful!

  http://thestyleattitude.blogspot.it/

  ReplyDelete
 8. Děkuju moc všem!
  / thank you!

  ReplyDelete
 9. Jo no, možná že si hledaj záminky, aby na nás rejžovali. Čtyři stovky za jízdu a stovku za testy nějak. Jinak prvně jsem jela jaksi moc rychle, máme tu v Kunraticích dvacítku a já nestihla jet dvacet v úrovni značky, dobře, jela jsem asi třicet, ale pak už jsem se ploužila, nic naplat. A podruhý jsem na konci jízdy málem štrejchla o auta stojící v silnici. Jo, to byla fakt chyba, jenže já už tak doufala, že ten horor skončí skončí dobře a pak se mi tam připletou nějaký blbý parkovaný auta :D Asi jsem beznadějná. A teda to tvý je pěkně hnusný, to si mohli odpustit. Kdy jdeš příště?

  ReplyDelete
 10. vždy ti závidím, jak umíš hezky kreslit:) a psát teda taky

  ReplyDelete
 11. Awesome pics! And I love your blog:)

  http://theprintedsea.blogspot.de/

  ReplyDelete
 12. Né, to sem asi blbě napsala, já jsem jela, ale v tý silnici byly po straně zaparkovaný auta a já dávala pozor na to, kam mám jet, protože to nějak hrozně řešili, jestli už mám zatáčet nebo ještě ne a vůbec jsem si nevšimla, že bych měla dávat pozor na nějaký auta, co si tam v pohodičce stojí u/v silnici. Jinak ty testy jsem si udělala všechny na tý stránce ministerstva dopravy, otázku po otázce, co sem měla blbě, to jsem si vypsala číslo (můžeš to tam řadit podle kódu) a pak jsem si občas udělala ten test, abych si zkusila, jestli jsem už uspěla nebo ne :D Janina právě takhle dělala jen ty testy a pak tam měla asi čtyři otázky, co nikdy neviděla, takže určitě to dělej postupně z toho souhrnu otázek. Držim ti pěsti! Třeba se někdy dokážem sejít už jako řidičky ;)

  ReplyDelete
 13. No, já jsem taky v maturitním ročníku, takže časem zrovna neoplývám, nicméně rozhovor s ním mě přiměl k tomu, abych si přečetla Cit slečny Smilly pro sníh a musím říct, že jsem to přečetla víceméně jedním dechem , i když to má přes 400 stránek. Z toho, co tu o tobě čas od času čtu si myslím, že by se ti to mohlo líbit taky. Ta knížka se sice tváří trochu jinak, než co se z ní nakonec vyklube, ale to ani není na škodu..Nicméně radím neshánět si o ní předem moc informací, aby sis nezkazila zábavu.. Dej vědět, jak jsi dopadla! Na takovýhle věci si člověk přeci jenom najhde čas vždycky..

  ReplyDelete

Thank you for the finger movements you invest in writing a comment ! .)

česky/ english/ français